تبلیغات
ترنّم انتظار

كد عكس تصادفی

                    ترنّم انتظار

یابن الحسن!
گر بیایی کُشدم شوق نیایی کُشدم غم
من که بایست بمیرم چه بیایی چه نیایی
***
اللهم ارنی الطلعة الرشیدة و الغرة الحمیدة...


 ا درّزاده جوان باهوش و با استعداد است كه در كلاس سوم دبیرستان شهرستان نیكشهر مشغول به تحصیل است و بیش از یك هفته است كه به مذهب اهل بیت (ع) گرویده است .

درباره چگونگی شیعه شدنش چنین می گوید :
از زمانی كه فیلم مختار از تلویزیون پخش می شد هر هفته این فیلم را می دیدم . خیلی علاقه به این فیلم داشتم . از قسمت هایی كه خیلی من را متاثر كرد آنجا بود كه صحنه هایی از واقعه ی كربلا را به تصویر كشیده بودند كه دل هر سنگی را آب می كرد .
آنجا كه امام حسین (ع) و اصحابش نماز می خواندند و آن لعنتی ها به طرفشان تیر پرتاب می كردند دلم شكست و اشك هایم برروی گونه هایم سرازیر شد . به خود گفتم مگر امام حسین (ع) نوه پیامبر نبود ؟ مگر پیامبر جلوی اصحاب نوه های خود را احترام و نوازش نمی كرد ؟ مگر نه این است كه نگه داشتن احترام فرزند احترام به پدر و جد است ؟ مگر در قرآن كریم پیامبر نفرموده : از شما هیچ اجر و مزدی در برابر رسالتم نمی خواهم مگراینكه نردیكان من را دوست بدارید ؟ پس چرا اینگونه فرزندان پیامبر (ص) را به فجیع ترین وضع به شهادت رساندند ؟ مگر چه جرمی مرتكب شده بودند ؟

مدام این سوالات را در ذهنم مرور می كردم و صحنه های كربلا را تصور می كردم . ولی قضیه برای من حل نمی شد .
از ملاها درباره فیلم مختار سوال می كردم می گفتند : دیدن این فیلم حرام است و این فیلم دروغ را شیعیان ساخته اند برایاینكه اهل سنت را بد نام كنند .
پرسیدم : كجای فیلم علیه شما اهل سنت است ؟
گفت : آنجا كه عبیدالله بن زیاد مثل سنی ها وضو می گرفت . از دلیلی كه آورد در دلم خندیدم و گفتم : ابن زیاد شیعه بود یا سنی ؟
گفت : سنی .
گفتم : پس چه توهینی به شما كرده اند . گفت : با حالت تمسخر و خنده دار آن را نشان داده است . دیگربا ملا بحث نكردم كه مبادا به من شك كند زیرا اگر كسی با آنها بحث كند وآنها را سوال پیچ كند سریع برچسب تشیع می زنند .

به خود می گفتم در آخر فیلم اسامی كتاب هایی كه بر اساس آن فیلم را ساخته اند با تمام مشخصاتشان را نمایش می دهند بیشتر آنها كتاب های تاریخی اهل سنت است اگر دروغ است چرا تاریخ نویسان سنی آن را نقل كرده اند . و اگر راست است چرا ملاها و مولوی ها می گویند دروغ است ؟
برای من یك سوال مهم پیش آمده بود كه چرا اهل سنت مانند شیعه اینقدر به اهل بیت اظهار علاقه نمی كنند ؟

وقتی از یك مولوی سوال كردم آیا حاضرید یزید را به خاطر جنایاتی كه كرده لعن كنید ؟
گفت : نه .
گفتم چرا ؟
گفت : خب یك اشتباهی مرتكب شده لعن كردن كار من و شما نیست . لعن كردن كار خدا است و خدا می داند چه كسی را لعن كند و چه كسی را لعن نكند .
گفتم : اگر ما دعا كنیم كه لعنت خدا بر یزید باد آیا اشكال دارد ؟
گفت : نه .
گفتم : همین كار را حاضرید بكنید ؟
گفت نه !
گفتم : آیا یزید با سه جنایتی كه در 3 سال حكومتش انجام داد كه سال اول امام حسین (ع) و یارانش را شهید كرد و سال دوم به مدینه حمله كرد و تا سه روز جنایت هایی به بار آورد كه زبان از گفتن آن قاصر است و سال سوم كعبه قبله گاه مسلمین را به آتش كشید باز هم شما نمی خواهید او را لعن و نفرین كنید ؟ پس چه كسانی مستحق لعن هستند ؟!

از یكی از دوستان شماره یك روحانی شیعه را گرفتم و از او این سوالها را پرسیدم . حرف عجیبی زد كه تنم را به لرزه در آورد و پنجره ی جدیدی را مقابل من باز كرد .
می گفت : یكی از علمای اهل سنت به نام سعد الدین تفتازانی در كتاب شرح المقاصد از این راز پرده برداشته و در بیان علت اینكه چرا علمای اهل سنت حاضر نیستند یزید لعن كنند می گوید : فان قلت فمن علمأ المذهب من لم یجوز اللعن علی الیزید مع علمهم بانه یستحق ذلک و یزید قلت تحامیاً من ان یرتقی الی الاعلی فالاعلی . «اگر بگویید پس چرا برخی از علمای مذهب ما لعن یزید را تجویز نمی‏کنند با این که می‏دانند یزید استحقاق لعن و بیشتر از لعن دارد؟من پاسخ می‏گویم که هدف آنها پیشگیری از رواج و سرایت آن به شخصیت‏های برتر است » شرح‌ المقاصد، ج‌ 5، ص‌ 311
گفتم : چطور ؟ بیشتر توضیح دهید .
گفت : اهل سنت حاضر به لعن یزید نیستند چون اگر یزید زیر سوال برود این سوال پیش می آید كه این فرد فاسد و بی دین را چه كسی خلیفه مسلمین قرار داده ؟ می گویند : معاویه ! پس معاویه با وجود اینكه می دانست فرزندش چنین موجود فاسدی است ولی به زور از مردم برای او بیعت گرفت . پس معاویه در جنایات یزید شریك است و معاویه زیر سوال می رود . حال چه كسی معاویه با این اوصافی كه داشت حاكم شام قرار داد ؟ جواب می دهند : خلیفه ی دوم عمر بن خطاب .
چون با لعن یزید ، عمر بن خطاب زیر سوال می رود حاضر به لعن یزید نیستند تا مبادا كار خلیفه ی دوم زیر سوال نرود .
با تعجب پرسیدم : پس عمر در شهادت امام حسین (ع) دست داشته است ؟!

گفت : به صورت غیر مستقیم بله . چون مسیر امامت را عوض كردند و جاده اصلی را كج كردند و آخرش به آنجا رسید كه نوه پیامبر (ص) را با لب تشنه بین دو رودخانه شهید كردند . و یك سوال اساسی باقی مانده كه چرا عمر بن خطاب در دوران خلافتش همه ی استاندارن خود را جابجا كرد و تنها استانداری كه نه خلیفه دوم و نه خلیفه ی سوم او را تغییر ندادند معاویه بن ابی سفیان بود ؟! آنقدر او را بر سر قدرت نگه داشتند كه وقتی زمان خلافت ظاهری امیرالمومنین ایشان تصمیم می گیرد او را از مسند قدرت پیاده كند به جنگ حضرت می آید و خون هزاران مسلمان را بر زمین می ریزد !
از راهنمایی های آن روحانی تشكر كردم و با او خداحاقظی كردم و به خود گفتم : حال كه علمای اهل سنت برای زیر سوال نرفتن خلفای خود حاضرند بر تن یزید ملعون لباس قداست بپوشانند پس بسیاری از حقایق است كه آن را كتمان كرده اند و حاضر نیستند بازگو كنند تا مبادا بزرگانشان زیر سوال بروند .

از آنجا فهمیدم كه راز انكار شهادت حضرت زهرا (س) آن هم در اوج جوانی ، همین مسئله ی زیر سوال نرفتن صحابه است و الا هیچ دلیل منطقی و ثابتی برای درگذشت حضرت زهرا (س) ندارند و مولوی ها خود را به این در و آن در می زنند تا دلیل قانع كننده ای برای سوالات بی شمار اهل سنت بیایند !
با این حقایقی كه یافتم به هیچ وجه نمی توانستم خود را قانع كنم كه در روز قیامت در برابر سوال پیامبر (ص) درباره اهل بیت خود چه پاسخی بدهم جز اینكه به مذهب نورانی اهل بیت (ع) بپیوندم و شیعه شدم .
هنوز خانواده ام از شیعه شدنم خبر ندارند . گاهی درباره امام حسین (ع) و ظلم هایی كه در حقشان شده با آنها صحبت می كنم ولی آنها فقط گوش می دهند و هیچ عكس العملی نشان نمی دهند . از خداوند متعال كه صاحب قلوب است می خواهم قلوب آنها را به سمت اهل بیت (ع) هدایت كند .

آرزوی دارم خداوند توفیق زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و برادرش امام رضا (ع) را نصیب من بگرداند و با فقر اقتصادی كه داریم اگر مومنین بانی خیر نشوند بعید است به این زودی ها بتوانم حرم با صفا و نورانی كریمه ی اهل بیت و ثامن الحجج (ع)را زیارت كنم.

سایت باید شیعه می شدم.

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 مهر 1390 توسط فاطمه شیدا


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب ترنّم انتظار
آخرین مطالب ترنّم انتظار
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان

E-Mail Someone!

 

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service