تبلیغات
ترنّم انتظار

كد عكس تصادفی

                    ترنّم انتظار

یابن الحسن!
گر بیایی کُشدم شوق نیایی کُشدم غم
من که بایست بمیرم چه بیایی چه نیایی
***
اللهم ارنی الطلعة الرشیدة و الغرة الحمیدة...


نکته ای جالب و خواندنی در باره پیش بینی قرآن و پیامبر اکرم (ص) از رویداد تلخ جنگ جمل دیدم که شایسته است آن را برای شما نیز نقل کنم:

قرآن کریم زنان، به ویژه همسران پیامبراکرم (ص) را به خانه نیشینی خوانده و از ظاهر شدن در میان مردم به شیوه جاهلی، باز می دارد که این جمله، پیش­بینی لطیفی از رویداد تلخ جنگ جمل است: «وَ قَرْنَ فی‏ بُیُوتِكُنَّ وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِیَّةِ الْأُولى‏» (سوره احزاب، آیه 33)

این مسعود از پیامبراکرم (ص) نقل کرده که این آیه درباره «صفراء» نازل شده است. او زنی بود که در برابر هارون (ع)، برادر حضرت موسی (ع) به مبارزه برخاست. در آینده، دختر ابابکر به همراه هزاران نفر از امت من بر علی بن ابی طالب (ع) می­ شورد، یاورانش کشته و خودش اسیر می­ شود.
(تفسیر صافی، ج 4، ص 187.)

بر این اساس، یک رویداد دو بار اتفاق افتاده است، یک بار در زمان موسی که صفرا بر هارون برادر موسی شورید و مرتبه دیگر در زمان اسلام که عایشه بر امیرمؤمنان علی علیه السلام برادر پیامبر اکرم (ص) شورید و شکستی مفتضحانه داشت.
حال این قضیه وقتی جالب تر می شود که همگان می دانند و خوانده اند که پیامبر(ص) علی (ع) را برادر و وصی خود معرفی نمود و درباره اش چنین فرمود: انت منی بمنزلة هارون من موسی الا انه لا نبی بعدی...
... نرود میخ آهنین در سنگ....

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 دی 1390 توسط فاطمه شیدا


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب ترنّم انتظار
آخرین مطالب ترنّم انتظار
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان

E-Mail Someone!

 

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service